Kullanım Şartları

KULLANIM ŞARTLARI

Lütfen, Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketine ait www.enhizlibaski.com internet sitesini kullanmaya başlamadan önce aşağıda belirtmiş olduğumuz yazıları dikkatli bir şekilde okuyunuz. İnternet sitemizi kullanmaya başladığınız andan itibaren aşağıda yer alanları ve internet sitesinin kullanılmasına dair bütün önemli bilgilerin yer aldığı ilkelerin hepsini anlayıp bunları ayrılmaz bir bütün olarak kabul etmiş sayılırsınız. İnternet sitesini kullanmaya başlayarak ve sitede ki kişisel bilgilerinizin bulunacağı üyelik formunu doldurmanız halinde kullanım şartlarında yer alanları kendi özgür iradenizle baştan kabul ettiğiniz anlamı çıkar.
 

 

Genel Koşullar

 

1. Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketine ait internet sitesi, sitede yer alan ürünlerin müşterilere ulaştırılmasını ya da kendi tasarım dosyalarını internet sitesine yükleyerek kişiye özel olarak baskısı gerçekleştirilen ürünlerin satış işleminin gerçekleştirilmesine yönelik hizmetleri verir. Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi tarafından sitede verilen hizmetlerin değiştirilmesi, yeni hizmet alternatifleri eklenmesi, hizmet kapsamının ve hizmetin sunulma koşullarının değiştirilmesi Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketinin inisiyatifine kalmıştır. Bu yetkisini sitede ki üyelerine herhangi bir duyuru yapmadan ya da bildirim göndermeden tek taraflı olacak şekilde istediği her süreçte kullanabilir. 

 

2. Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile internet sitesi sipariş veren kişi tarafından ödemesinin tamamı yapıldığı taktirde sipariş veren kişi tarafından gönderilen tasarım dosyaları, bütün ürünlerin açıklamalarında yer alan baskı alternatiflerindeki fire oranlarına uygun olacak şekilde belirtilmiş teslim tarihi içerisinde baskı işlemini tamamlayıp kargoya teslim etmesi gerekir. Site ve site sahibi müşteriler tarafından siteye yüklenen tasarım dosyalarını değiştirmek ya da kontrol etmek gibi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Buna bağlı olarak kullanıcılar vermiş oldukları siparişlerin yüklenip baskı aşamasına geçmesi için sitede yer alan ürün fiyatı ödemesini tek seferde olacak şekilde eksiksiz olarak belirtilen hesaplara yatırmalıdır. Baskı işlemi için onayın verilmesine bağlı olarak tasarım dosyasında herhangi bir değişiklik ve siparişin iptali ve iadesi söz konusu değildir. Bu durumda sipariş veren kişiler tarafından baskıya alınması onaylanan ürünlerde meydana gelebilecek tasarım hatalarından site ve site sahibi sorumlu olmamaktadır. 

 

3. Site kullanıcıları, Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketine ait sitenin ilgili bölümlerine eklenen bütün bilgileri kontrol etme konusunda sorumlu olmadığını, site kullanıcıları tarafından verilmiş olan bütün bilgilerin doğru olup olmadığını hiçbir koşula bağlı olmaksızın üstlenmediklerini en başta kabul etmişlerdir. Aynı zamanda site kullanıcıları, sitenin müşterilerine vermiş oldukları hizmetlerden müşterinin talep ettiği doğrultuda vermesi için siteye ekleyecek olduğu tüm bilgileri eksiksiz ve doğru olarak vermesi gerekmektedir. Aksi durumlarda site üzerinden vermiş olduğu siparişlerin adreslerine ulaşmadığı gibi ortaya çıkabilecek farklı sorunları da peşinen kabul etmiş olurlar. Bu durumu özetlemek gerekirse; site üzerinden alışveriş yapan kişiler sipariş sırasında yanlış ve eksik bilgiler vermesinden dolayı Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketinde ortaya çıkabilecek ya da ortaya çıkmış bütün zararlarını karşılama konusunda sorumlu tutulduklarını kabul edip üstlenmiş olurlar.

 

4. Sipariş verilen ürünlere ait kargo bilgileri ve kargo teslimat takibine yönelik uyarılar, site tarafından sipariş veren kişilerin sipariş aşamasında ya da üye formunda belirtmiş oldukları e-posta adresine gönderilecektir. Eğer sipariş veren kullanıcılar e-posta adreslerini eksik ya da hiç girmemeleri halinde, Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi tarafından gönderilecek kargo bilgileri, Satış Sözleşmesi ve siparişe yönelik hiçbir bilginin tarafınca paylaşılmayacağını peşinen kabul etmiş sayılacaklardır. 

 

5. 6098 sayılı Türk Borçlar Kanunu başta olacak şekilde Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu ve 5651 sayılı Kanun ile yürürlükte yer alan diğer mevzuat hükümleri doğrultusunda firmaya sunulan yükümlülüklere uyma noktasında site kullanıcılarının site üzerinde yapmış oldukları işlemlere dair yasal süreç içerisinde kayıt altına alarak saklama hakkına sahiptirler.

 

6.“enhizlibaski.com” web sitesi üzerinden sipariş veren kullanıcılar tarafından Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketine gönderilen bilgileri, Gizlilik Politikasındaki kurallara göre yürürlükte olan mevzuata uygun olacak şekilde ifşa edilip kullanılabilir, üçüncül kişilerle paylaşılabilir, gönderilen bilgileri işleyerek farklı yerlerde paylaşabilir ve bir veri tabanı üzerinde sınıflandırarak saklayabilmektedir. 

 

7. Site kullanıcıları sitede sadece hukuka uygun olacak işlemler yapma hakkına sahiptir. Site kullanıcıları site üzerinde hukuka aykırı bir eylem gerçekleştirdiklerinde ve site üzerinde yapmış oldukları her işleme dair uygulanacak hukuki süreç ve cezai sorumluluk kullanıcının kendisine ait olmaktadır. 

 

8. Site üzerinden 18 yaşın altında ki kişiler alışveriş yapamazlar. Sitede 18 yaşın altında ki kişilere hitap eden ürünlerin satışı yapılabilmektedir. Fakat bu ürünlerin siparişi sadece 18 yaşın üzerinde ki kişiler tarafından verilebilmektedir. 

 

9. Site üzerinde ki dosyaları, katalogları, görsel ve metinleri, işitsel imgeleri ve listeler dâhil olacak şekilde sitede ki hiçbir bilgiyi site kullanıcıları, kopyalayamayacaklarını, çoğaltıp dağıtamayacaklarını, herhangi bir işlem yapamayacaklarını başta kabul etmişlerdir.

 

10.  Site üzerinden görüntülenen ya da ulaşılan bütün içerikler Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketinin hiçbir onayı olmadan sitenin dışında üçüncü kişiler tarafından başta internet olmak üzere hiçbir yerde kullanılamamaktadır. Aksi bir durum ile karşılaşılırsa hukuk kurallarına aykırı kullanım gerçekleştirileceğinden hukuki ve cezai yaptırımlar uygulanabilir.

 

11. Site üzerinden ulaşılabilen bilgilerin depolanmış olduğu veri tabanına üçüncü kişilere yönelik sadece gerekli içeriklerin görüntülenebilmesi için Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketinden alınan yazılı izin dâhilinde bilgilere ulaşılması hukuk kurallarına uygun olarak kabul edilmektedir. Aksi halde ulaşılan bilgiler hukuk kurallarına aykırı olduğundan Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketinin açacağı dava ve/veya duruma yönelik takip hakları saklıdır. 

 

12. Siteye ait olan içerikler ile sitenin ara yüzünün Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketinden yazılı onay ya da izin verilmediği takdirde içeriklerin çoğaltılması, kopyalanması, işlenip iletilmesi, farklı internet sitelerinde veya sosyal medya hesaplarında görüntülenmesi kesinlikle yasaktır.

  

13.  Siteye yüklenmiş tasarım dosyalarının içeriği baz alınarak yapılan bütün uygulamalardan Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi cezai noktada ve hukuk açısından sorumlu tutulmamaktadır.

 

14. Site üzerinde satışa sunulmuş ürünlerin fiyatları ile sitenin kullanıcılara sunmuş olduğu ödeme ekranlarını takip ederek sipariş işlemini tamamlarlar. Site üzerinden alışveriş yapan kişiler satışta ki ürünlerin belirlenmiş olan fiyattan almayı kabul ederek sitede ki ödeme koşullarına aykırı olacak davranışlar sergilemeyeceklerini kabul etmektedirler. Şimdilik kişiye özel ürünlerimiz olmadığı için böyle bir talepte bulunmamayı da kabul etmektedirler.

 

15. Site üzerinden alışveriş yapan kişiler sipariş verdikleri ürünlerin ödemesini sitenin müşterilerine sunmuş olduğu ödeme yöntemleri ve ödeme alternatiflerinden uygun olanını seçerek ödemeyi gerçekleştirirler. ENHIZLIBASKI, kredi kartı ve banka kartı ile yapılan alışverişlere yönelik müşterilerine sağladığı avantaj ve promosyonları, taksit ve reklam yolu ile ödeme koşullarını internet sitesi üzerinden yayınlamaktadır. Bunun yanı sıra Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketinin banka kartlarına ve kredi kartlarına yapılan taksit imkânı ve promosyonlar ile ilgili herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.

 

16. Verilen siparişler Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi tarafından müşteriye ve/veya kargoya teslim edildikten sonra müşterilerin yaptıkları sipariş ödemeleri herhangi bir finans kuruluşu ya da banka tarafından bilinmedik bir sebebe bağlı olarak ödenmezse, ödeme iptal edilirse ya da Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketinin hesabından geri çekilirse müşteriye ürün teslimi gerçekleştirilmez. Ürün teslimi yapılan müşteriler ise siparişte ki ürünleri hiçbir şekilde kullanmayarak en kısa sürede Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketine teslim etmesi gerekmektedir. 

 

17. Site kullanıcıları vermiş oldukları siparişler kendilerine teslim edildiğinde gerekli kontrolleri sağlaması gerekir. Buna bağlı olarak teslim almış oldukları siparişlerin teslimi sırasında kontrol edilmesi, siparişlerde ayıplı ürün tespit edilmesi, teslim edilen sipariş paketinin hasarlı olmasına yönelik kargo elemanı tarafından tutanak tutularak kullanıcı ürünleri kargo şirketine geri vermesi gerekir.

 

18. Kullanım koşulları ile sitede yayınlanmış olan diğer metinler ile eklerine aykırı olarak yapılan tüm işlemlerde Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketinin uğramış olduğu maddi ve manevi zararına yönelik tazminat talebi ve miktarı saklı tutulmaktadır. Herhangi bir sebebe bağlı olacak şekilde internet sitesinin hizmet vermeye devam etmemesi durumunda internet sitesinin kullanım koşulları ile metinlerde yer alan ekler askıya alınmaktadır. Aynı zamanda bu süreçte sipariş verip ödemesini yapmış olan kişiler firmadan sadece ödemiş oldukları miktarın iade talebini isteyebilirler. 

 

19. Site kullanıcıları, Sözleşmedeki kullanım koşulları ve eklerinde yer alan kural ve yükümlülükler doğrultusunda hareket etmeyip aykırı bir durum söz konusu olursa Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi kullanıcının üyeliğini sona erdirmesi ve siteye giriş yapmasını engellemektedir. Bunların yanı sıra firmanın yapacak olduğu bütün hakların saklı tutulmasına yönelik kullanıcı durumu kabul etmiştir. 

 

20. Site üzerindeki faaliyetlerin sonlandırılmasıyla birlikte sözleşmede yer alan kullanım koşulları ve ekler otomatik olarak devre dışı olur. ENHIZLIBASKI, sahip olduğu internet sitesinin alan adını, bulunmuş olduğu sektördeki işini ve ticari ortaklarını değiştirme yoluna giderek aynı faaliyetlerini farklı bir alan adı kullanarak devam ettirmeye yetkisi olduğu gibi yapılmış olan tüm bu değişiklikler kullanım koşulları ile eklerine dair bir etki söz konusu olmayacaktır.  Bunun yanı sıra Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi site kullanıcılarına herhangi bir bildirim gönderme ya da ihtar yapmadan sitenin sunmuş olduğu ürün, hizmet, kullanım koşulları ve sitede kullanıcılara sunulmuş olan bilgileri değiştirme, yeniden düzenleme ve yayının durdurulmasına yönelik çalışmalar konusunda ki haklarını saklı tutmaktadır. Yapılan bütün değişiklikler sitede yayınlandığı andan itibaren yürürlüğe girmektedir. Kullanıcılar siteyi kullanmaya başlarlarsa ya da siteye giriş yaparlarsa yapılan bütün değişiklikleri kabul etmiş oldukları ölçü alınır. 

 

21. ENHIZLIBASKI, sitenin kullanımına yönelik ve site kullanıcıları tarafından siteye yüklenmiş olan içerikler noktasında hiçbir şekilde sorumluluk almamaktadır. ENHIZLIBASKI, bu gibi durumların gelişmesine yönelik firmasının uğrayacağı bütün zarar ile ilgili tazminat talebini saklı tutmaktadır. 

 

22. ENHIZLIBASKI, sahip olduğu internet sitesinin dizaynı ile genel görünümüne bağlı sitede yer alan bütün bilgiler, görseller, ‘ENHIZLIBASKI’ markası ile diğer markalar, internet sitesinin alan adı, ikon, yazılı, elektronik, marka logosu, makine ya da grafikte okunabilir şekilde sunulmuş olan teknik veriler, sitede uygulanan satış sistemi, bilgisayar yazılımları, iş modeli ile iş metodu da dahil olacak şekilde bütün materyallerin ve bunlara yönelik mülkiyet haklarının sahibidir. Sitede belirtilmiş olan bütün içerikler hukuki açıdan koruma altına alınmıştır. İnternet sitesinde yer alan hiçbir içerik kaynak gösterilmeden ya da firmadan izin alınmadan yazılım ve kod işlemleri de dahil olacak şekilde kopyalaması yapılamaz, bilgi değişikliği yapılamaz, çoğaltılamaz, yeniden yayınlama yapılamadığı gibi farklı bir dilde çevirisi yapılamaz. Postalama yapılamaz, farklı bir bilgisayara yüklemesi yapılamaz, dağıtımı, sunumu ya da iletimi gerçekleştirilemez. Firmaya ait internet sitesinin tamamı ya da belirli bir bölümü farklı bir internet adresi üzerinde izin almadan kullanılamaz. 

 

Diğer Hükümler

 

1. İnternet sitesi üzerinden ulaşılan içerikler ve sitede ki kullanıcı bilgileri, internet sitesine ait veri tabanının, sitenin ara yüzünün, sitede ki metinler, kodlar, tasarım firmanın sahip olduğu internet sitesine ait bütün bileşenler Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketine aittir. Ya da Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi tarafından üçüncü bir kişiye bağlı hukuki açıdan geçerliliği olan lisans altında sahip olunmuştur. Buna bağlı olarak Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi tarafından açık bir şekilde yetki verilmediği durumlarda ENHIZLIBASKI’ya ait olan bileşenlerden ayrı olarak veya sitede ki sahip olduğu bütün hakları saklı tutulmaktadır.

 

2. Site kullanıcıları tarafından siteye yüklenmemiş olan bütün grafik, görsel, fotoğraf ve buna benzer içerikler Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketine aittir. Bütün bu içeriklerin kullanılmasına dair ENHIZLIBASKI, öncelikle içeriklerin yasal sahiplerinden izin almakta ve bu doğrultuda kullanımını gerçekleştirmektedir. Aksi taktirde tüm bu içerikler izinsiz olarak kullanılır, kopyalanır, izinsiz paylaşılır, dağıtımı yapılır, yeniden satışı yapılır ya da site üzerinde açık bir şekilde belirtilmeyen sair şekillerde kullanım gerçekleştirilirse buna bağlı olarak; telif haklarının ihlal edilmesi, sınai mülkiyet haklarına tecavüz etme, firmalar arası haksız rekabet ve bunlarla sınırlı olmamak koşuluyla yürürlükte yer alan mevzuat ihlali açığa çıkabilir. ENHIZLIBASKI, bu gibi durumların gerçekleşmesine yönelik telif haklarının ihlali, hakka tecavüz etme ve sair hukuka aykırı olarak yapılan işlemlerin ortadan kaldırılması ve yasal haklarının korunmasına yönelik bütün hukuki önlemleri alma hakkına sahiptir.

 

3. Mücbir kavramının anlamı, ilgili kişinin düzenli olarak göstermiş olduğu kontroller ve gerekli özene rağmen önüne geçemediği olaylara denir. Bunların yanı sıra; bütün doğal afetler, hava koşullarının kötü olması, savaş, ohak, salgın, sokağa çıkma yasağı, isyan, grev, lokavt, terör olayları, iletişimde problemler yaşama, elektrik kesintisi, internet kesintisi ve altyapıda sorunlar, makinelerin arıza vermesi gibi durumlarda mücbir sebepler içerisine girmektedir. ENHIZLIBASKI, mücbir sebeplerden birinin açığa çıkması halinde site üzerinde vermiş olduğu hizmetler hususunda ki yükümlülüklerinden olası birini geç olacak şekilde teslim edip etmemesinden dolayı hukuki açıdan sorumlu tutulmamaktadır. Bu ve buna benzer olaylarda Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi tarafından yaşanacak gecikme durumu borçlu sayılmayarak yukarıda yer alan mücbir sebeplere bağlı olarak Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi site kullanıcılarının zararlarına dair tazminat hakkı oluşmayacaktır.

 

4. İşbu sözleşmede yer alan kullanım koşullarının uygulanıp yorumlanmasında ve kullanım koşullarına yönelik ortaya çıkan hukuki ilişkilerde uygulanacak sevk ve idare de Türkiye Cumhuriyeti hukuku uygulanacaktır. Bunun yanı sıra oluşabilecek her türlü ihtilaf halinde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkili tutulacaktır. 

 

5. Sözleşmede yer alan Kullanım koşulları, Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi tarafından site üzerinde ilan edildiği tarihten itibaren bütün site kullanıcıları tarafından yükümlülük kazanmaktadırlar. Sitede üzerinde yayınlanmış olan Gizlilik Politikası, İade Politikası başta olacak şekilde bütün metinler ve ekler İşbu Sözleşmesinde yer alan Kullanım Koşullarının birer eki ve ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Yedi Kolaj Matbaa Reklam ve Organizasyon Sanayi Ticaret Limited Şirketi, site kullanıcılarına herhangi bir ihbar ya da bildirimde bulunmadan İşbu sözleşmesinin kullanım koşulları ile eklerini istediği zaman güncelleyip değiştirebilme hakkına sahiptir