İptal & İade İşlemleri

İPTAL VE İADE KOŞULLARI

Sipariş İptali
Sitemizde satışa sunmuş olduğumuz ürünlerden sipariş verebilmek için öncelikle üyelik işlemini tamamlamanız ve siparişinizi oluşturduktan sonra tasarım dosyalarınızı PSD, PDF, INDD, AI, EPS, SGV formatlarını kullanarak siteye yüklemeniz gerekiyor. Yüklemiş olduğunuz tasarım dosyası baskıya uygun şekildeyse sitemize kayıt etmiş olduğunuz e-posta üzerinden tarafınıza baskı için onay e-postası iletilmektedir. Sitemiz tarafından size gönderilen onay e-postası size ulaşmadan önce herhangi bir tazminat bedeli ödemeden siparişinizi sonlandırabilirsiniz. Sipariş iptalinize yönelik bilgilendirmeyi yapmak için [email protected]  e-posta adresine mail atarak ulaşım sağlayıp iptal talebinizi iletmeniz gerekir. Sitemiz üzerinden vermiş olduğunuz siparişi bu şekilde iptal ettiğiniz takdirde siparişiniz ile ilgili yapmış olduğunuz ödemenin iadesi, siparişin iptal edilmesine yönelik oluşturulan talebin firmamız tarafına ulaşmasından itibaren 5(beş) iş günü içerisinde tercih etmiş olduğunuz ödeme yöntemine yönelik olarak banka hesabınıza ya da kredi kartınıza geri iade edilir. 

 

Siparişin baskıya alınmasına dair tarafınıza gönderilen onayın size ulaşmasından itibaren ya da tarafımıza iletmiş olduğunuz tasarım dosyasının baskı sürecine girmesinden sonra sipariş iptali gerçekleştiremediğiniz gibi tarafımızdan ödeme iadesi de talep edemezsiniz.


İade koşulları

 

Sizin istek ve talepleriniz doğrultusunda size özel olarak basılan baskılı ürünlerin iade işlemi gerçekleştirilememektedir. Bunun yanı sıra baskılı ürünlerinizde firmamızdan kaynaklı bir sorun varsa iade etmek istediğiniz ürünü firmamız değerlendirmeye alarak tekrar baskı işlemine alınır ve değişiklik talebine yönelik belirtilmiş olan süre zarfında tarafınıza teslim edilir. 

 

Siparişlerinizin firmamız tarafından kaynaklı bir sorundan dolayı tekrar baskıya alınmasıyla sizin tarafınızdan gönderilen belgeye dair tekrar düzenleme yapılmayacağını bildiririz. Hasar görmüş, kullanılmış ya da tek kullanımlık ürünler, son kullanma tarihinin geçme ihtimali olan ve hızlı bozulabilen ürünlerin iadesi yoktur. 

 

Siparişinizi tamamladıktan sonra sorun ile karşılaşmak istemiyorsanız siparişinizi tamamlamadan önce tasarımlarınızı son defa gözden geçirin. Aksi halde iade etmek istediğiniz ürünlerin iadesi söz konusu değildir. 

 

Firmamız tarafından vermiş olduğunuz siparişlerinizi iade etmek istediğinizde iade işlemleri için sitemizde yer alan mail adresine mail atmanız gerekmektedir. E-fatura mükellefi olan müşterilerimiz iade faturası kesmelidirler.

 

İade etmek istediğiniz ürün, yukarıda yer vermiş olduğumuz iade koşullarına uygun olup olmadığı Kalite Yönetim Departmanımız tarafından kontrolleri sağlanmaktadır. Ürün iadeye uygun bulunduğu taktirde firmamız tarafından iade onayının verilmesinden yaklaşık 5(beş) iş günü içerisinde siparişiniz ile ilgili tarafımıza göndermiş olduğunuz ödemenin iadesi alışveriş sırasında yapmış olduğunuz ödeme yöntemine göre banka hesabınıza ya da kredi kartınıza geri iade edilecektir. Bankanızla ilgili olarak firmamız tarafından yapılan ödeme iadesini hesaplarınızda görmeniz 1-2 gün sürebilir. Bu durum bankanızı ilgilendiren bir durum olduğundan sürece dair herhangi bir sorun firmamızı ilgilendirmemektedir.

 

Firmamızın Kalite Yönetim Departmanı tarafından değerlendirilmeye alınıp sonucunun iade talebinizin İade Koşullarına uygunluk göstermemesi halinde firmamız tarafından iade onayı verilmezse tarafınızdan firmamıza iade talebi için gönderilen ürünler karşı ödemeli olacak şekilde 10(on) gün içerisinde sitemiz üzerinde kayıtlı olan adresinize tekrar gönderilerek iade talebine yönelik ürünün neden İade Koşullarına uygunluk sağlamadığı belirtilecektir.